W każdym dziecku drzemie niezwykły potencjał, ale to właśnie rolą dorosłych jest pomoc w jego odkryciu. Młode głowy to nieskończone możliwości. Dlatego tak ważne jest, by wspierać ich kreatywność, determinację i chęć poznawania nowych rzeczy. Dzięki temu otwieramy przed dziećmi świat pełen przygód i szans rozwoju. Tym razem w Akademii PixBlocks powitamy 50 świeżaków i talentów z SOS Wiosek Dziecięcych, gotowych do nauki i zabawy przy programowaniu.

Pamiętasz swoje największe pasje z okresu dzieciństwa? To, co pochłaniało Cię bez reszty i zajmowało każdą, wolną chwilę? Czy ktoś pomógł Ci wybrać najlepszy kierunek? Jaką rolę odgrywali Twoi rodzice? Naprowadzali Cię w dobrą stronę, czy może pozwalali samodzielnie kreować marzenia? Nie ma wątpliwości, że zadaniem rodziców jest wskazanie dzieciom możliwych dróg rozwoju, budowanie ich pewności siebie, a co najważniejsze – rozbudzanie w nich wiary we własne możliwości!

W Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce wspaniali opiekunowie dbają o to, aby budować dla potrzebujących dzieci otoczenie wypełnione miłością, szacunkiem i poczuciem bezpieczeństwa. To również oni wspierają dziecięcy potencjał i odkrywanie talentów.

Programowanie rozwija skrzydła dzieci i umożliwia dobry start w przyszłość!

Nasza Akademia programowania istnieje dzięki dzieciom i dla dzieci. Myśląc o odkrywaniu nowych pasji, dobrej zabawie i szansach rozwoju, dajemy dzieciakom przestrzeń, w której wszystko jest możliwe. Pokazujemy im jak odpalić ich wewnętrzny potencjał i przekuć zdolności w siłę. Jest to fundament, dzięki któremu w przyszłości z odwagą ruszą w kierunku realizacji swoich pragnień. Dlatego też gotowi pomóc, odkryć i wzmocnić umiejętności, do wspólnej edukacji zaprosiliśmy 50 dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

W dzieciach drzemią prawdziwe supermoce i łatwość do odkrywania nowych technologii

Pomimo że dzieciom zwykle nie brak pomysłów, to dorośli odgrywają kluczową rolę w rozbudzaniu ich kreatywności. Tworząc przestrzeń do próbowania nowych rzeczy, zbierania doświadczeń i przeżyć, otwierają przed nimi nowe możliwości. Taki jest również cel Akademii PixBlocks! Przez najbliższe miesiące mali programiści będą mogli uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach.

Dzieci od 7 do 10 lat wezmą udział w kursach programowania bloczkowego, które doskonale łączą naukę i zabawę. Zajęcia są tak przygotowane, że nie wymagają od uczestników nawet umiejętności obsługi klawiatury, ponieważ cały proces programowania odbywa się przy pomocy obrazów przesuwanych myszą. To wizualna podróż, która prowadzi do stworzenia własnej gry. Z kolei dla dzieci starszych, mających ponad 10 lat, przygotowaliśmy kurs Pythona, w którym także nie ma miejsca na nudę! Nic dziwnego – Python uczy mechaniki i logiki tworzenia, wykorzystywanych między innymi do pisania stron internetowych, aplikacji oraz gier.

Nasze doświadczenie podpowiada, że będzie to dopiero początek ich przygody z nowymi technologiami i programowaniem. Raz rozbudzona ciekawość stanie się podstawą do nabierania nowych umiejętności, rozwoju kreatywności i determinacji.

Otwierajmy przed dziećmi nowe możliwości!

50 kursów programowania do końca tego roku szkolnego dla dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce to dopiero początek. Od lipca zaprosimy dzieciaki do kolejnych kursów już w wakacyjnej formie.

Z nami nie ma nudy! Po ukończonym kursie podstawowym dzieci mogą zrealizować kurs zaawansowany z danego języka programowania lub wybrać kolejny kurs rozwijający nowe umiejętności, jak robi to 70% naszych młodych kursantów.

Ucząc dzieci programowania, wspieramy ich rozwój oraz dajemy narzędzia i umiejętności, które pomagają odpalić ich ukryty potencjał. Współpracujemy również z nauczycielami informatyki z ogromnym doświadczeniem. Ich pasja i praktyka pedagogiczna sprawiają, że dzięki swojemu podejściu stają się prawdziwymi Mentorami dla dzieciaków. Do odkrycia swoich zdolności zapraszamy wszystkie dzieci i nastolatków! Sprawdź ofertę naszych kursów i poznaj PixBlocks odrobinę lepiej.

Jeśli Ty też chcesz dołączyć do działań wspierających dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych możesz przekazać 1,5% podatku. Każda pomoc jest ważna, nawet ta najmniejsza.