PixAI - najnowszy kurs w Akademii PixBlocks

Sztuczna inteligencja staje się naszą codziennością

Naucz swoje dziecko już dziś, jak z niej mądrze korzystać !

Kurs PixAI został opracowany z myślą o tym, aby przygotować dzieci i młodzież w wieku 10-17 lat do wielowymiarowego myślenia o AI i odpowiedzialnego korzystania z jej możliwości.

Dekorator składający się z trzech dużych pikseli.
Chlopiec trzymajacy tablet
Dekorator składający się z trzech dużych pikseli
Ikona żarówki
Fioletowe wypunktowanie

Czego nauczy się Twoje dziecko na kursie PixAI?

Im szybciej dzieci dowiedzą się jak ważne jest odpowiedzialne podejście do AI oraz jakie możliwości ze sobą niesie, tym lepiej będą przygotowane do wyzwań przyszłości. Będą mogły rozważnie wykorzystać potencjał, który kryje się w innowacyjnych technologiach.

Dzięki kursowi PixAI Twoje dziecko

Duży czerwony piksel

Zrozumie podstawy sztucznej inteligencji i obszary jej wykorzystywania

Nasz kurs wprowadzi Twoje dziecko nie tylko w podstawy wszechobecnej AI, ale też pomoże w zrozumieniu fundamentalnych zasad jej działania i wykorzystywania w życiu codziennym. Dzieciaki poznają jej potencjał, korzyści jakie ze sobą niesie, a także nauczą się etycznego i odpowiedzialnego podejścia do korzystania ze sztucznej inteligencji.

Duży piksel

W części praktycznej, dowie się jak odpowiedzialnie pracować z AI

Twoje dziecko będzie miało okazję pracować z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu sztucznej inteligencji, takimi jak ChatGPT i DALL-E (AI do generowania obrazów), które rewolucjonizują świat. Praktyczne zajęcia z AI to najlepszy sposób odkrycia jej prawdziwych możliwości i zdobycia wiedzy jak mądrze i bezpiecznie z niej korzystać

Chłopak podczas kursu programowania dla dzieci i młodzieży online
Girl at online programming classes for kids
Duży piksel

Nauczy się kreatywnie rozwiązywać problemy

AI bardzo chętnie podpowiada, jednak trzeba wiedzieć jak się z nią komunikować. Twoje dziecko dowie się jak działają algorytmy sztucznej inteligencji, nauczy się w jaki sposób otrzymywać trafne i wartościowe informacje. Zadając odpowiednie pytania, eksperymentując oraz analizując wyniki swoich działań, Twoje dziecko nauczy się właściwego podejścia do rozwiązywania problemów.

Zielone wypunktowanie

Samodzielnie stworzy aplikację wykorzystującą AI przy pomocy języka Python

Na kursie PixAI Twoje dziecko nauczy się podstaw języka Python. Używając tego języka programowania zakoduje także aplikację wykorzystującą ChatGPT. Poprzez zrozumienie sztucznej inteligencji oraz jej praktycznego wykorzystania, Twoje dziecko zyska dostęp do niezwykłych perspektyw, które obejmują nie tylko aspekty technologiczne, lecz także świadome i odpowiedzialne funkcjonowanie w dzisiejszym świecie.

Zapisz swoje dziecko na kurs PixAI

Fioletowe wypunktowanie

Program kursu z zakresu sztucznej inteligencji PixAI dla dzieci i młodzieży

Kurs PixAI dla dzieci i młodzieży obejmuje następujące zagadnienia:

Podczas kursu podstawowego (5h) Twoje dziecko nauczy się:

Porównamy sztuczną inteligencję z ludzkim myśleniem oraz omówimy dziedziny, w których AI może być stosowana takie jak medycyna, przemysł, transport. Twoje dziecko pozna konkretne zastosowanie AI na przykładzie asystentów głosowych (np. Siri, Alexa), systemów rekomendacyjnych (np. Netflix, Spotify) i autonomicznych samochodów, co pozwoli mu zobaczyć, jak sztuczna inteligencja wpływa na nasze codzienne życie i jakie korzyści przynosi jej stosowanie.

Poznamy praktyczne zastosowania uczenia maszynowego w codziennym życiu, na przykładzie algorytmu do grupowania danych (np. produktów spożywczych). Nauczymy się podstaw programowania w języku Python, który jest jednym z najpopularniejszych narzędzi programowania sztucznej inteligencji. Wykorzystując stworzony samodzielnie kod, przeprowadzimy grupowanie danych na przykładzie kolorowych obrazów. To świetna okazja, by poznać praktyczne zastosowania uczenia maszynowego i jego potencjał w różnych dziedzinach.

Ten etap składa się z trzech modułów, podczas których poznamy podstawowe pojęcia związane z generowaniem materiałów przez AI oraz omówimy etykę i odpowiedzialne podejście do stosowania sztucznej inteligencji. Moduły będą zawierać praktyczne zadania, które pozwolą na eksperymentowanie z różnymi parametrami generowania tekstu, muzyki i obrazów. Dzięki kursowi dziecko będzie miało okazję poszerzyć swoje umiejętności i poznać fascynujący świat sztucznej inteligencji.

Podczas kursu zaawansowanego (5h) Twoje dziecko nauczy się:

AI Dungeon to projekt oparty na sztucznej inteligencji, który pozwala na generowanie interaktywnych historii i scenariuszy. Dzieci będą mogły eksperymentować z różnymi zastosowaniami AI Dungeon. Poprzez pisanie własnych historii, tworzenie scenariuszy z gier RPG czy rozwiązywanie zagadek, dzieci poznają różne możliwości sztucznej inteligencji. Na koniec podsumujemy sobie jak AI Dungeon może być wykorzystane w różnych dziedzinach, takich jak tworzenie gier i literatury

Nauczymy się podstaw języka Python, które są niezbędne do stworzenia pierwszego projektu sztucznej inteligencji. W module omówimy m.in. pętle, czyli narzędzie, które pozwala na powtarzanie określonych działań w programie. Nauczymy także jak używać pętli w kontekście sztucznej inteligencji, takiej jak klasyfikacja danych. Zaprezentujemy również wiele przykładów, które pozwolą Twojemu dziecku zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.

W ramach kursu Twoje dziecko stworzy aplikację wykorzystującą sztuczną inteligencję. Jednym z przykładowych projektów może być np. aplikacja rozpoznająca mowę, ChatBot do obsługi zapytań lub gra w kółko i krzyżyk. Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko nie tylko będzie wiedzieć o tym jak odpowiedzialnie podchodzić do AI, ale też zdobędzie praktyczne umiejętności, jak z niej mądrze korzystać.

Kurs PixAI online

Dla dzieci i młodzieży w wieku 10-17 lat

Kurs startuje już w czerwcuNie zwlekaj, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Podstawowy

5h w ciągu tygodnia

Cena regularna 699 PLN

Przedsprzedaż 499 PLN

Podstawowy + zaawansowany​

10h w ciągu dwóch tygodni​

Cena regularna 1199 PLN

Przedsprzedaż 799 PLN

Fioletowe wypunktowanie

Dlaczego warto wybrać kurs PixAI w Akademii PixBlocks?

Four kids icon

Tylko 4 osoby w grupie

Małe grupy, to lepsze wykorzystanie czasu, indywidualne podejście i doskonałe rezultaty. Nasi nauczyciele mają czas dla każdego, dzięki temu mogą dokładnie wyjaśnić skomplikowane zagadnienia i odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące sztucznej inteligencji.

Computer icon

Aplikacja do nauki stworzona dla dzieci

Jako jedyni w Polsce mamy własną aplikację do nauki programowania, która zapewnia przyjazne środowisko edukacyjne. Jej atrakcyjna forma ułatwia zrozumienie kodu i przyspiesza przyswajanie wiedzy. Aplikacja bardzo prosty sposób, wprowadza w podstawy kodowania w Pythonie i umożliwia pisanie aplikacji z wykorzystaniem AI.

Programming teacher icon

Mentorzy z doświadczeniem

Nasi mentorzy, to osoby z wieloletnim doświadczeniem i praktyką pedagogiczną. Ich wiedza oraz umiejętności sprawiają, że nauka jest ciekawa i angażująca. Dzięki nim Twoje dziecko może nauczyć się mądrego korzystania z AI.

Document icon

Jedyny tak szeroki kurs AI dla dzieci

Na kursie wyjaśniamy zasady działania i zastosowanie sztucznej inteligencji w otaczającym nas świecie. Dzieciaki będą miały także okazję sprawdzić tą technologię w części praktycznej, poprzez wykorzystanie np. DALL-E czy ChatGPT, a na koniec zaprojektują własną aplikację w języku Python zawierającą sztuczną inteligencję.
Dzieci uczące się przy komputerach.
Dzieci uczące się przy komputerach.
Dekorator z trzech pikseli
Dekorator składający się z trzech dużych pikseli

Zapisz swoje dziecko na najgorętszy kurs w tym sezonie – PixAI

PixBlocks to miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje kompetencje cyfrowe

Cały czas obserwujemy zmieniający się świat, aby jak najszybciej odpowiadać na wyzwania z jakimi mogą mierzyć się dzieci i jak najlepiej przygotować je na przyszłość

Staramy się nie tylko śledzić trendy i zagadnienia, które mogą być bliskie dzieciakom, ale też tworzymy rozwiązania na miarę ich potrzeb.

Uczymy, jak tworzyć aplikacje, gry i animacje, a także jak korzystać z narzędzi cyfrowych w sposób kreatywny i bezpieczny.

Ikona zaznaczenia

99,3% dzieci ocenia nasze zajęcia na piątkę! Sprawdzamy to po każdej lekcji.

Ikona zaznaczenia

Nauczyliśmy podstaw programowania 358 tysięcy dzieci w Polsce!

Ikona zaznaczenia

Sprawdzona metoda nauczania pozwala na rozwój umiejętności logicznego myślenia, planowania oraz współpracy.

Ikona zaznaczenia

Podczas zajęć nauczyciel pracuje z każdym dzieckiem patrząc na jego dokonania, poprawiając błędy i przydzielając punkty za świetną pracę i zaangażowanie!

Teenagers pointing with his hand
Fioletowe wypunktowanie

Najczęściej zadawane pytania

Pomagamy znaleźć dogodny termin. Najwięcej zajęć odbywa się od poniedziałku do piątku popołudniami i wieczorem. Dysponujemy też wolnymi godzinami przedpołudniowymi oraz w soboty.

Nasze lekcje trwają 60 minut. 

Na zajęciach wykorzystujemy aplikację PixBlocks, która jest dostępna online – wystarczy się do niej zalogować. 

Dbamy o to, żeby zajęcia były maksymalnie efektywne, więc przed rozpoczęciem kursu sprawdzamy wiedzę i umiejętności dziecka. Tym samym dopasowujemy uczestników grup pod względem: wieku, nabytych już wcześniej kompetencji cyfrowych i zainteresowań. Pozwala to na rozpoczęcie nauki na odpowiednim poziomie zaawansowania.

Jeśli pierwsze zajęcia nie spodobają się Twojemu dziecku – gwarantujemy zwrot pieniędzy za kurs.

Chcesz wiedzieć więcej?

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.